paź 03 2019
Jak znaleźć złotą obrączkę w 10 minut ?

Jak znaleźć złotą obrączkę w 10 minut ?

Od momentu rozpoczęcia swojej przygody z detektorem metalu do dnia dzisiejszego przyjąłem ponad 30  zleceń szukania zagubionych przedmiotów, które można podzielić na dwie grupy. Przedmioty zagubione o wartości materialnej i osobistej o znamionach sentymentalno - emocjonalnych. 

paź  03  2019
Więcej
wrz 19 2019
Jak uzyskać pozwolenie na prowadzenie poszukiwań – poradnik

Jak uzyskać pozwolenie na prowadzenie poszukiwań – poradnik

Szacuje się, że w Polsce jest około 80-100tyś. osób prowadzących poszukiwania zabytków przy użyciu detektorów metali, których określa się mianem „poszukiwaczy skarbów”. Nieprecyzyjne przepisy Ustawy o Ochronie Zabytków powodowały dotychczas, że większość tych osób swoją pasję realizowało bez jakiegokolwiek nadzoru. Obecnie nie ma już wątpliwości, że aby prowadzić poszukiwania konieczne jest uzyskanie pozwolenia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

wrz  19  2019
Więcej
wrz 19 2019
Wykrywacze Metali - wprowadzenie cz 2

Wykrywacze Metali - wprowadzenie cz 2

Już czujesz że chyba cię ciągnie do tej pasji? :)

Choć prawo w Polsce jeszcze nie jest do końca idealne, to właśnie takie organizacje jak PZE (Polski Związek Eksploracyjny) robią wszystko co mogą abyśmy jak jedna społeczność cieszyli się z tego hobby. Warto się łączyć i wspólnymi siłami kreować prawo tak, aby to było cywilizowane i łatwe do ogarnięcia jak karta wędkarska:). 
 

wrz  19  2019
Więcej
wrz 14 2019
Wykrywacze metali cz 1

Wykrywacze Metali - wprowadzenie cz 1

Jaki jest najlepszy wykrywacz metalu?Nowe marki wykrywaczy metali pokazują swoje  nowości  dosłownie dwa razy w roku, ponieważ wiodący producenci konkurują o uwagę potencjalnych klientów. Każda firma twierdzi, że proponuje najlepsze wykrywacze metali i akcesoria. Jednak konkurencja jest tak wysoka, że ​​nie można znaleźć najlepszego wykrywacza metalu bez badania rynku. Jest tak wiele różnych opcji, że kupujący czują się zagubieni bez wyczerpujących informacji od wiarygodnych użytkowników. Dlatego warto sprawdzać recenzje wykrywaczy metali u swoich kolegów.

wrz  14  2019
Więcej
lip 27 2019
Golden Mask 5+ SE PLATINUM

Golden Mask 5+ SE PLATINUM

Golden Mask 5+ SE (Specjal Edition) 15khz-30 khz.

Najnowszy model ze stajni Golden Mask od dystrybutora PL z niesamowitymi zasięgami i skutecznością na drobne monety i złoto.

Golden Mask 5+ SE jest to profesjonalny i bardzo skuteczny wykrywaczy metali.
Niezawodny i uznany przez najbardziej wymagających detektorystów.

lip  27  2019
Więcej
lip 24 2019
wykrywcz metali Golden Mask 5+ SE

Golden Mask 5+ SE

Golden Mask 5+ SE - Nasz przegląd wykrywacza metali.
Od dawna używałem wykrywaczy metali GOLDEN MASK (Złotej Maski), nie mówiąc już o pierwszych modelach które nadal cieszące się świetną populatnością w śród poszukiwaczy ceniących stabilną pracę i głębokość. Używam obecne modele serii 5, które zdobywają swoich fanów dosłownie na całym swiecie, szczególnie po wprowadzeniu modeli wysokoczęstotliwosciowych.

lip  24  2019
Więcej