Wykrywacz metali GARRETT ACE APEX - nowe lepsze audio!

maj 28 2020
Wykrywacz metali GARRETT ACE APEX

Garrett Apex Hybrid Audio. Nowe technologie w wykrywaczach metalu, znowu podnoszą poprzeczkę konkuręcji.

 

Nowy wykrywacz metali Garrett ACE Apex nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oprócz wieloczęstotliwościowy detektor posiada jeszcze jedną najnowszą technologię - Apex Hybrid Audio (hybrydowa odpowiedź audio). Spróbujmy dowiedzieć się, dlaczego i jak działa dźwięk hybrydowy.

 

W wykrywaczu metali Garrett ACE Apex sygnał dźwiękowy znaleziska ma 5 tonów. Zobacz (słuchaj), jak brzmi moneta i żelazo. Kto jest zaznajomiony z Garrett ACE (do serii, do której zaliczany jest nowy produkt), natychmiast to określi, to zdecydowanie nie jest dźwięk ICQ.

 

W dzisiejszej zaawansowanej propozycji dzwiękowej wykrywacza metalu istnieją dwie główne sztuczki - dynamiczny wzrost i wzmocnienie słabych sygnałów. Odpowiedź dynamiczna, czyli objętość (intensywność) sygnału zależy od głębokości znalezienia. Przy niewielkim doświadczeniu dynamiczny sygnał audio może całkowicie zastąpić skalę głębi. Przynajmniej już zapomniałem, kiedy patrzyłem na ten wskaźnik podczas gliny.

 

Ale reakcja dynamiczna jest sprzeczna. Sygnał rośnie (rośnie) nie tylko wraz ze spadkiem głębokości, ale także z rozmiarem znaleziska. Im większe znalezisko, tym głośniejszy dźwięk. Całkiem możliwe jest mylenie płytkiego celu z dogłębną reakcją.

 

Mogę łatwo rozróżnić tę sytuację wzdłuż krawędzi spektrum dźwięku. Na przykład cichy sygnał z łagodnym tłumieniem może wskazywać głęboki sygnał, ostre odcięcie wokół płytkiego celu (z dużym prawdopodobieństwem, nie głębokie).

 

 

 

Maksymalna ilość informacji może dać tylko reakcję wielotonową (dla tych, którzy są na to gotowi). 5-tonowy dźwięk Garrett ACE Apex jakoś nie jest na to gotowy. Ale producent twierdzi, że ten sygnał Cię zaskoczy. Technologia Garrett Apex Hybrid Audio oblicza kontrowersyjne momenty i stara się dać właścicielowi „odpowiednią” reakcję dźwiękową, w zależności od głębokości i rozmiaru znaleziska.

 

 

Czy uważasz, że można stworzyć hybrydę tych parametrów? Naprawdę pracować na różnych sygnałach. Czy ta funkcja powinna mieć opcję wyłączania?

 

maj  28