WHITE'S ELECTRONICS

White's Electronics

Historia - budowanie najlepszych na świecie detektorów od 1950 r

Podczas straszenia uranem w 1950 r. Wiele osób było zainteresowanych poszukiwaniem pierwiastków promieniotwórczych. Kenneth i Olive White byli wśród tych pionierskich odkrywców, rozpoczynając długą historię przygód i odkryć.

Jednak jedyne dostępne liczniki Geigera w tym czasie używały słuchawek, a White szybko dowiedział się, że słuchawki powodują problemy w kraju grzechotnika. Doprowadziło go to do zaprojektowania lepszego produktu: własnego licznika Geigera, który wkrótce stał się popularny wśród innych myśliwych.

W 1958 r. Rząd Stanów Zjednoczonych ogłosił, że nie będzie już kupował uranu - co stłumi popyt na liczniki Geigera - więc White zmienił skupienie na wytwarzanie wykrywaczy metali. Zamówienia i prośby o informacje wpłynęły i zapoczątkowały początek White's, które znamy, a także początek nowoczesnego przemysłu wykrywaczy metali.

Dziedzictwo rodzinne trwa

Sześćdziesiąt lat później White's Electronics kontynuuje budowę wykrywaczy metali w Sweet Home, Oregon, pod kierunkiem syna naszego założyciela, Kennetha R. White'a i Mary White.

Ken kontynuuje dziedzictwo swojego ojca, tworząc najwyższej jakości wykrywacze metali, stosując tę ​​samą filozofię, która odniosła taki sukces ponad 60 lat temu:

"Daj klientom jakość i wartość oraz traktuj swoich pracowników jak rodzinę"

Firma rodzinna jest dumna z doskonałej kadry inżynieryjnej, badawczej i rozwojowej. Firma White's Electronics jest właścicielem kilku patentów na dowód swojego zaangażowania w innowacje i umiejętności personelu.