NOKTA MAKRO

Firma Nokta jest stosunkowo nowym graczem na rynku. Obecnie zaczynają wchodzić do niszy i starają się stworzyć przyzwoitą konkurencję dla europejskich i amerykańskich firm. Wcześniej były to dwie tureckie firmy, ale do końca 2014 r. postanowili zjednoczyć wysiłki, tworząc jeden firmę.

Oferują przyzwoite urządzenia o odpowiednich specyfikacjach technicznych za niższą cenę w porównaniu do innych producentów. Wyjaśnia to częściowo fakt, że chcą przyciągnąć kupujących, a drugim powodem jest to, że zasoby w Turcji są nieco tańsze niż w Europie i USA, więc firma może sobie pozwolić na sprzedaż dobrej jakości za mniejsze pieniądze i nadal otrzymywać zyski.


Historia firmy Nokta

Podczas gdy ogólnie turecki producent jest uważany za nowego gracza w tej niszy, w rzeczywistości firma istnieje już od 17 lat. Detektory Nokta zostały założone w Stambule w Turcji w 2001 roku. Od samego początku jej celem było zdobycie pozycji jednego z najlepszych producentów na świecie, dlatego twórcy skoncentrowali się na jakości i innowacji. Już w 2011 roku firma rozpoczęła finansowanie szerokich badań i testów, aby dokonać przełomu w branży i przyciągnąć uwagę najnowocześniejszymi technologiami. Trzy lata później w 2014 r. Nokta przejęła markę Makro, wzmacniając w ten sposób pozycję i łącząc doświadczenia i praktyki.

W 2019 roku firma eksportuje swoje urządzenia i akcesoria do 150 krajów na całym świecie, na wszystkich kontynentach. Stał się przełomem dla wielu starszych marek i wciąż rzuca się na pięty. Jego narzędzia zyskują coraz więcej pozytywnych opinii, a ze względu na niższe ceny Nokta staje się ulubieńcem wielu początkujących detektywów.

Od tego roku 2022 firma zmieniła nazwę na NOKTA, bez słowa Makro. wracając do korzeni.