NOKTA MAKRO

NOKTA MAKRO

Firma Nokta & Makro jest stosunkowo nowym graczem na rynku. Obecnie zaczynają wchodzić do niszy i starają się stworzyć przyzwoitą konkurencję dla europejskich i amerykańskich firm. Wcześniej były to dwie tureckie firmy, ale do końca 2014 r. Postanowili zjednoczyć wysiłki, tworząc jeden bardziej wydajny i produktywny biznes.

Jedną z najbardziej atrakcyjnych rzeczy w tureckiej firmie jest to, że oferują przyzwoite urządzenia o odpowiednich specyfikacjach technicznych za niższą cenę w porównaniu do innych producentów. Wyjaśnia to częściowo fakt, że chcą przyciągnąć kupujących, a drugim powodem jest to, że zasoby w Turcji są nieco tańsze niż w Europie i USA, więc firma może sobie pozwolić na sprzedaż dobrej jakości za mniejsze pieniądze i nadal otrzymywać zyski.

Obecnie firma oferuje następujące najlepsze narzędzia: na poziomie średnim oferują Nokta Impact i Makro Racer 2. Najbardziej doskonałymi instrumentami są Nokta Anfibio Multi, która jest przyzwoitą konkurencją nawet dla najlepszych modeli na rynku, a także Makro Multi Kruzer, który jest również bardzo dobry. Dostępne są również modyfikacje tych modeli, które są mniej fantazyjne i tańsze.
Historia Nokta i Makro

Podczas gdy ogólnie turecki producent jest uważany za nowego gracza w tej niszy, w rzeczywistości firma istnieje już od 17 lat. Nie można go oczywiście porównać do Fishera ani białych, ale nie pojawili się również wczoraj.

Detektory Nokta zostały założone w Stambule w Turcji w 2001 roku. Od samego początku jej celem było zdobycie pozycji jednego z najlepszych producentów na świecie, dlatego twórcy skoncentrowali się na jakości i innowacji. Już w 2011 roku firma rozpoczęła finansowanie szerokich badań i testów, aby dokonać przełomu w branży i przyciągnąć uwagę najnowocześniejszymi technologiami. Trzy lata później w 2014 r. Nokta przejęła markę Makro, wzmacniając w ten sposób pozycję i łącząc doświadczenia i praktyki.

W 2019 roku firma eksportuje swoje maszyny i akcesoria już do 150 krajów na całym świecie, na wszystkich kontynentach. Stał się przełomem dla wielu starszych marek i wciąż rzuca się na pięty. Jego narzędzia zyskują coraz więcej pozytywnych opinii, a ze względu na niższe ceny Nokta staje się ulubieńcem wielu początkujących detektywów.